HFC03-12NJ-RC
Allied Components International
Producto No:
HFC03-12NJ-RC
Paquete:
0402
Descripción:
12nH +/-5% Hi-Freq Chip Inductor
En stock : 30
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 2
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 8 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 12 nH
Series HFC03
Type -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3GHz