TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
HFW5A1201G00
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$228.9405
$228.9405
10
$214.6354
$2146.354
25
$200.3265
$5008.1625
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Switching Voltage | 28VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 75 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 160 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.7 VDC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Hermetically |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | HFW5A, CII |
| Operate Time | 4 ms |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 6.4 VDC |
| Release Time | 4 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | HFW5A |