HGTG32N60E2
Harris Corporation
Producto No:
HGTG32N60E2
Fabricante:
Harris Corporation
Paquete:
TO-247
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
50A, 600V N-CHANNEL IGBT
En stock : 2969
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 38
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.9V @ 15V, 32A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 265 nC
Power - Max 208 W