HGZ222MBPEJ0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HGZ222MBPEJ0KR
Descripción:
CAP CER 2200PF 8KV RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 8000V (8kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.945" Dia (24.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series HGZ
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 pF