HH18N1R6A500CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
HH18N1R6A500CT
Descripción:
CAP CER 1.6PF 50V C0G/NP0 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series HH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1.6 pF