HH18N6R8C101LT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
HH18N6R8C101LT
Descripción:
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 6.8 pF