HHD20ZGE-N
Bel Power Solutions
Producto No:
HHD20ZGE-N
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 3.3V 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 20A, 20A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series HHD (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 10-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 87%