HHV-50FT-52-56K2
YAGEO
Producto No:
HHV-50FT-52-56K2
Descripción:
RES 56.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56.2 kOhms
Series HHV
Power (Watts) 0.5W, 1/2W