HHV100FR-73-8M2
YAGEO
Producto No:
HHV100FR-73-8M2
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 8.2M OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.2 MOhms
Series HHV
Power (Watts) 1W