HI1300530000G
Amphenol Anytek
Producto No:
HI1300530000G
Descripción:
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.579" (14.70mm)
Number of Levels 1
Current - UL 8 A
Wire Gauge or Range - AWG 12-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 13
Number of Positions 13
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)