HI1430530000G
Amphenol Anytek
Producto No:
HI1430530000G
Descripción:
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 7.62MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.579" (14.70mm)
Number of Levels 1
Current - UL 15 A
Wire Gauge or Range - AWG 12-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 14
Number of Positions 14
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.300" (7.62mm)