Hammond Manufacturing
Producto No:
HJ16148HLP
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$162.0985
$162.0985
5
$159.201
$796.005
10
$156.3073
$1563.073
25
$153.9912
$3849.78
50
$150.51781
$7525.8905
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Area (L x W) | 224in² (1445cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Size / Dimension | 16.000" L x 14.000" W (406.40mm x 355.60mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Weight | 22 lbs (10 kg) |
| Ratings | IP66, NEMA 3R,4,12,13, UL-508 |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Thickness | 14 Gauge |
| Series | HJ |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Features | Mounting Flange, Stainless Steel Hinges |
| Height | 8.000" (203.20mm) |
| Package | Box |
| Base Product Number | HJ16148 |