HK06038N2J-T
Taiyo Yuden
Producto No:
HK06038N2J-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0201 (0603 Metric)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 8.2NH 230MA 450MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.4GHz