HK16081N0S-T
Taiyo Yuden
Producto No:
HK16081N0S-T
0603 (1608 Metric)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 1NH 300MA 50 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 1 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz