HK251-NBL3
Carling Technologies
Producto No:
HK251-NBL3
Descripción:
SWITCH TOGGLE
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Bushing Thread 15/32-32
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Paddle
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.70mm Dia
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit 3PST
Actuator Length 17.45mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series H
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V