HKQ04022N7S-T
Taiyo Yuden
Producto No:
HKQ04022N7S-T
Descripción:
FIXED IND 2.7NH 260MA 300MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 10 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.2GHz