HKQ0603S2N2C-T
Taiyo Yuden
Producto No:
HKQ0603S2N2C-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0201 (0603 Metric)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 2.2NH 270MA 280MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series HK, Q Type
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz