HLS28XW570XQ
Banner Engineering Corporation
Producto No:
HLS28XW570XQ
Descripción:
HLS28 HAZARDOUS ENCLOSURE STRIP
Guía del usuario
Lens Type Tubular, Clear
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Rated Life 50,000 Hours
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Termination Style Cable Leads
Housing Material Aluminum (Al)
Profile (W x H) 1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Approval Agency CE, cULus
Product Status Active
Weight -
Series HLS28
Power - Rated -
Length 22.44" (570.0mm)
Voltage - Supply 12 ~ 30VDC