HLW22S-2A7HLF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
HLW22S-2A7HLF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN FFC FPC VERT 22POS 1MM PCB
Guía del usuario
Actuator Color -
Mating Cycles 30
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Voltage Rating 100V
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.232" (5.90mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.30mm
Connector/Contact Type Contacts, Vertical - 1 Sided
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Features -
Cable End Type Straight or Tapered
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Positions 22
Contact Finish Thickness -
Termination Kinked Pin
Mounting Type Through Hole
Series HLW-S
Locking Feature -
Pitch 0.039" (1.00mm)