Hogar / Hard Metric, Standard / HM-S176D1-8AP1-TG30L
minImg
HM-S176D1-8AP1-TG30L
3M
Producto No:
HM-S176D1-8AP1-TG30L
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN RECEPT 176POS 2MM PRESS-FIT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 8
Number of Positions 176
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 1 A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series MetPak™ HM
Connector Style D 22
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)