HM2P88PN81M5GFLF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
HM2P88PN81M5GFLF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HARD METRIC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 8 + 2
Number of Positions 250 (200 + 50 Ground)
Voltage Rating 750Vrms
Contact Finish Thickness -
Current Rating (Amps) 1.5 A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series Millipacs®
Connector Style E 25
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)