Hogar / Fixed Inductors / HM66-50680LFTR13
minImg
HM66-50680LFTR13
TT Electronics/BI Magnetics
Producto No:
HM66-50680LFTR13
Descripción:
FIXED IND 68UH 520MA 355MOHM SMD
En stock : 3984
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 355mOhm Max
Inductance 68 µH