Hogar / Fixed Inductors / HM72E-12100HLFTR13
minImg
HM72E-12100HLFTR13
TT Electronics/BI Magnetics
Producto No:
HM72E-12100HLFTR13
Descripción:
FIXED IND 10UH 10A 17.2 MOHM SMD
En stock : 396
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.549" L x 0.512" W (13.95mm x 13.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17.2mOhm Max
Inductance 10 µH