Hogar / Fixed Inductors / HM73-31100LFTR13
minImg
HM73-31100LFTR13
TT Electronics/BI Magnetics
Producto No:
HM73-31100LFTR13
Descripción:
FIXED IND 10UH 6A 26 MOHM SMD
En stock : 252
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Inductance 10 µH