Hogar / Fixed Inductors / HM73-40R50LFTR13
minImg
HM73-40R50LFTR13
TT Electronics/BI Magnetics
Producto No:
HM73-40R50LFTR13
Descripción:
FIXED IND 500NH 40A 1 MOHM SMD
En stock : 60
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 49A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 40 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.555" L x 0.512" W (14.10mm x 13.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1mOhm Max
Inductance 500 nH