HMK107B7104KA-T
Taiyo Yuden
Producto No:
HMK107B7104KA-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0603
En stock : 185882
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1 µF