HMK107B7222MA-T
Taiyo Yuden
Producto No:
HMK107B7222MA-T
Descripción:
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MSAS
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2200 pF