HMK316BJ104KL-T
Taiyo Yuden
Producto No:
HMK316BJ104KL-T
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 0.1UF 100V X5R 1206
En stock : 2378
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.1 µF