HMK325BJ225KM-P
Taiyo Yuden
Producto No:
HMK325BJ225KM-P
Descripción:
CAP CER 2.2UF 100V X5R 1210
En stock : 2710
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Series M
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2.2 µF