Hogar / Fixed Inductors / HPC 201610CF-4R7M
minImg
HPC 201610CF-4R7M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
HPC 201610CF-4R7M
Paquete:
0806
Descripción:
4.7 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
En stock : 3956
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 770mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm
Inductance 4.7 µH