Hogar / Fixed Inductors / HPC 252008MF-2R2M
minImg
HPC 252008MF-2R2M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
HPC 252008MF-2R2M
Paquete:
1008
Descripción:
2.2 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
En stock : 4000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 2.2 µH