Hogar / Fixed Inductors / HPC 3012BMV-4R7M
minImg
HPC 3012BMV-4R7M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
HPC 3012BMV-4R7M
Descripción:
4.7 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 168mOhm Max
Inductance 4.7 µH