Hogar / Fixed Inductors / HPC 3015BMV-1R0M
minImg
HPC 3015BMV-1R0M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
HPC 3015BMV-1R0M
Paquete:
1212
Descripción:
1 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOU
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 36mOhm
Inductance 1 µH