HPC 4018NF-6R8M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
HPC 4018NF-6R8M
Descripción:
6.8 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
En stock : 6978
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 98mOhm
Inductance 6.8 µH