HPC 5040NV-6R8M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
HPC 5040NV-6R8M
Descripción:
6.8 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 43mOhm
Inductance 6.8 µH