HPC 6028NF-100M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
HPC 6028NF-100M
Paquete:
2424
Descripción:
10 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREWO
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm
Inductance 10 µH