Hogar / Microcontrollers / HPC46003V20/NOPB
minImg
HPC46003V20/NOPB
Texas Instruments
Producto No:
HPC46003V20/NOPB
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
68-PLCC (25.13x25.13)
Descripción:
IC MCU 16BIT ROMLESS 68PLCC
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor HPC
Speed 20MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type ROMless
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 52
Peripherals PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 68-PLCC (25.13x25.13)
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series HPC™
Package / Case 68-LCC (J-Lead)
Core Size 16-Bit
Mfr Texas Instruments
Connectivity Microwire/Plus (SPI), UART/USART
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V