HPCR0805-U-8R20FT
Venkel
Producto No:
HPCR0805-U-8R20FT
Fabricante:
Venkel
Paquete:
0805
Descripción:
RES 8.2 OHM 1% 1/3W 0805
En stock : 5000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 5000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.023" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 8.2 Ohms
Series HPCR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W