HPCR1206-V-1001FT
Venkel
Producto No:
HPCR1206-V-1001FT
Fabricante:
Venkel
Paquete:
1206
Descripción:
RES 1K OHM 1% 1/2W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 1 kOhms
Series HPCR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W