HPTF0603-SC-1692FT
Venkel
Producto No:
HPTF0603-SC-1692FT
Fabricante:
Venkel
Paquete:
0603
Descripción:
RES 16.9K OHM 1% 1/6W 0603
En stock : 5000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 5000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 16.9 kOhms
Series HPTF
Power (Watts) 0.167W, 1/6W