HPTF0805-RN-4753BT
Venkel
Producto No:
HPTF0805-RN-4753BT
Fabricante:
Venkel
Paquete:
0805
Descripción:
RES 475K OHM 0.1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 475 kOhms
Series HPTF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W