Hogar / DC DC Converters / HQA2W085W280V-N07-S
minImg
HQA2W085W280V-N07-S
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
HQA2W085W280V-N07-S
Descripción:
DC DC CONVERTER 28V 85W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 40V
Product Status Active
Current - Output (Max) 3A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 88.5%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Remote On/Off, OCP, OVP
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 1.54" W x 0.50" H (60.6mm x 39.5mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series HQA85 (85W)
Power (Watts) 85 W