Hogar / DC DC Converters / HQA2W120W280V-007-M
minImg
HQA2W120W280V-007-M
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
HQA2W120W280V-007-M
Descripción:
DC DC CONVERTER 28V 120W
En stock : 42
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 40V
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.2A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 89%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Remote On/Off, OCP, OTP
Operating Temperature -55°C ~ 115°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 2.20" W x 0.50" H (60.6mm x 55.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series HQA120 (120W)
Power (Watts) 120 W