HR0030VT15238AX1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HR0030VT15238AX1
Descripción:
CAP CER 1500PF 3.5KV Z5U NONSTND
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.339" (8.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3500V (3.5kV)
Mounting Type Screw Mount
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series HR30
Package / Case Button
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 pF