Hogar / Rocker Switches / HR28D1A11BR1-11-WSWT2
minImg
HR28D1A11BR1-11-WSWT2
Carling Technologies
Producto No:
HR28D1A11BR1-11-WSWT2
Descripción:
SWITCH ROCKER
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Blue/Red
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking UP, WATER PUMP
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Flat - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 20A (DC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 200,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series HR
Voltage Rating - DC 12 V