HRL3024S1K5N
XP Power
Producto No:
HRL3024S1K5N
Fabricante:
XP Power
Descripción:
HV DC-DC 30W 1500V
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 30V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 20mA
Voltage - Input (Min) 22V
Package / Case 14-DIP Module
Efficiency 85%
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, Baseplate
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -1500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 0.73" H (76.2mm x 50.8mm x 18.6mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series HRL30 (30W)
Power (Watts) 30 W