HSE682MAQBLAKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HSE682MAQBLAKR
Descripción:
CAP CER 6800PF 500V Y5U RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Active
Ratings -
Series HSE
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 pF