Hogar / Hard Metric, Standard / HSHM-S088FL1-8AP1-TR40B
minImg
HSHM-S088FL1-8AP1-TR40B
3M
Producto No:
HSHM-S088FL1-8AP1-TR40B
Fabricante:
3M
Descripción:
CONN RECEPT 88POS 2MM PRESS-FIT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 8
Number of Positions 88
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 1 A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage Backplane
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series MetPak™ HSHM
Connector Style FL 11
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)