HSZ470MAQBRCKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
HSZ470MAQBRCKR
Descripción:
CAP CER 47PF 500V Y5T RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance 47 pF