HTAT-24/6-0-SP
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
HTAT-24/6-0-SP
Descripción:
HEAT SHRINK TUBING 1=1M
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 0.236" (5.99mm)
Shrink Temperature 80°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Storage/Refrigeration Temperature 32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.088" (2.25mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Obsolete
Series HTAT
Shrinkage Ratio 4 to 1
Type Tubing, Semi-Flexible
Length 3.28' (1.00m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.945" (24.00mm)